nakladatel | s.n. |
---|---|
rok vydání | 2020 |
ISBN | 978-80-907740-0-1 |
Nabízení knih k prodeji je dostupné pouze registrovaným uživatelům s ověřeným číslem mobilního telefonu. Zaregistrovat
Pokud ji vlastníte, můžete jim ji nabídnout.
Jakmile knihu někdo nabídne, dáme vám vědět.
Toto vydání se u nás v minulosti prodalo jednou za cenu 140 Kč.
„Den poté“ je název legendárního amerického filmu z roku 1983, kdy napětí mezi USA a SSSR vyvrcholí jadernou válkou. Všechny americké i ruské atomové zbraně jsou odpáleny na svůj let nesoucí zkázu a smrt v podobě smrtícího záření a jedovatého spadu. Nikdo není varován ani připraven. Film na příběhu několika osob v malém městě velmi věrohodně líčil jak samotný průběh jaderných výbuchů, tak následný boj o život po katastrofě, která zatím v lidských dějinách nemá obdoby a snad ani mít nikdy nebude. Těžko hledat realističtější a děsivější film o jaderném běsnění
Zvolili jsme si tento název nikoliv proto, že bychom očekávali možnost vypuknutí právě jaderného konfliktu, i když bohužel ani tuto variantu v dnešním neurovnaném světě nemůžeme zavrhnout. Stejně tak nelze dopředu vyloučit jiné katastrofické scénáře – dlouhodobé celoplošné blackouty, pandemie neznámých nemocí, následky elektromagnetického pulsu, velké přírodní katastrofy – které během krátkého okamžiku mohou radikálně změnit životy každého z nás.
Jsou na mimořádné události velkého rozsahu připraveny obce a města? Je dostatečně připravený stát a jeho záchranné složky? Co dělat, aby Den poté bylo možné prožít s minimálními ztrátami na životech a zdraví obyvatel? Udělali jsme jako představitelé obcí skutečně maximum pro přípravu na mimořádné situace velkého rozsahu a dosahu? Na všechny tyto a další otázky pomůže odpovědět předkládaný Manuál, který je určen zejména pro starosty, tajemníky a další členy krizového managementu měst a obcí.
Manuál je zaměřen na přípravu a realizaci opatření v rámci měst a obcí při mimořádných událostech velkého rozsahu, které dosud nejsou obcemi řešeny, neboť stávající koncepce ochrany obyvatelstva České republiky řeší mimořádné události prostřednictvím vnějšího zásahu jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému v místě vzniku události z jiných měst a krajů, případně ze zahraničí. Tento model je však nefunkční, pokud je plošně zasaženo území celého státu, případně celého kontinentu nebo světa.
Manuál se zásadním způsobem odlišuje od většiny nabízených publikací, protože se věnuje dosud přehlížené problematice mimořádných událostí velkého rozsahu, kdy nebude možné počítat s významnější pomocí státu a úspěšné zvládnutí vzniklé mimořádné události bude záviset pouze na stupni připravenosti obce v materiální, lidské a znalostní oblasti. V první části se čtenáři seznámí s rozdíly mezi stávající koncepcí ochrany obyvatelstva ČR a koncepcí lokálního způsobu zajištění civilní obrany obyvatel. V druhé části jsou definovány vnitřní zdroje obce pro zvládání mimořádné situace vlastními silami. V závěru budou mít čtenáři možnost seznámit se se způsoby ochrany měkkých cílů a zajištění bezpečnosti obyvatel v případě mimořádné události velkého rozsahu.