Kniha Legionářská odysea - Z Čech až do Vladivostoku - Trh knih - online antikvariát
Moje hodnocení
Hodnotili 2 uživatelé
nakladatel Brána
rok vydání 2016
vydání 1.
jazyk česky
stran 208
ISBN 978-80-7243-839-6

František Prudil se narodil v roce 1891 ve vesničce Rozseč nedaleko Kunštátu na Českomoravské vrchovině, v době vyhlášení války v roce 1914 mu tedy bylo 23 let. Proto byl hned následujícího roku odveden do rakousko-uherské armády a brzy poslán na frontu. Veškeré své zážitky – účast v bitvě u Rovna, zajetí, práce a život v zajateckých táborech, dlouhé putování přes celé Rusko do Vladivostoku a nakonec návrat domů – si zapisoval do deníků. Jeho prožitky obohacené postřehy o životě prostých lidí v Rusku byly již před lety vydány, ale pro jejich autentičnost a zajímavé líčení tehdejších událostí je nyní vydáváme podruhé.


Prodám tuto knihu

Tuto knihu nabízí

Nabízení knih k prodeji je dostupné pouze registrovaným uživatelům s ověřeným číslem mobilního telefonu. Zaregistrovat

Prodávající
Lokalita
Foto
Cena
(128)
Čáslav-Nové Město
175 Kč

stav: neponičena

kniha 175 Kč
Česká pošta (doporučená zásilka)  88 Kč
Zásilkovna  79 Kč
Balíkovna  79 Kč
osobní předání – Čáslav-Nové Město (Čáslav, okr. Kutná Hora)  0 Kč
po domluvě
(74)
Nové Město
250 Kč

stav: velice dobrý stav

kniha 250 Kč
Česká pošta (doporučená zásilka)  82 Kč
Zásilkovna  85 Kč
osobní předání – Nové Město (Praha)  0 Kč
Pracovní dny kolem 16-té hodiny, poblíž metra nebo MHD Náměstí Míru, I.P.Pavlova .
(148)
Slaný
150 Kč

stav: Nová

kniha 150 Kč
Zásilkovna  75 Kč
Balíkovna  65 Kč
osobní předání – Slaný (Kladno)  0 Kč

Sháním tuto knihu

Tuto knihu shání 1 uživatel

Pokud ji vlastníte, můžete jim ji nabídnout.

Sháním tuto knihu

Jakmile knihu někdo nabídne, dáme vám vědět.

Pokud sháníte více knih, doporučujeme se nejdříve zaregistrovat. Je to zdarma.

Historie prodejů

Toto vydání se u nás v minulosti prodalo 5krát.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se prosím přihlašte.


Catman 18. 02. 2021
Tento škvár z pera ultrabolševika "spisovatele" Jurmana, mj. i autora další slátaniny "Pravda a lži o 17. listopadu" (pro pravdu si soudruh Jurman pravidelně dochází na ruské velvyslanectví), na které s ním spolupracovali Zdeněk Doležal, Jiří Glos, Petr Hájek, Rudolf Hegenbart, Milouš Jakeš, Oskar Krejčí (koresp.), Milan Linhart, Oskar Marek, Stanislav Pohořal, Jan Schneider, Karel Srp, Stanislav Suja, Jan Šolta, Lubomír Štrougal (koresp.), Zdeněk Zbořil, Zdeněk Zbytek, Miloš Zeman (koresp.), Ludvík Zifčák (koresp.) a Ladislav Žák, doporučuji nevzít ani do ruky, je vysoce toxický. Bohužel je tohle daň demokracie: Každý bolševik a blázen může zamořovat svými výmysly a lžemi a cucáním si historie z prstu veřejný prostor, chcete-li seriózní legionářskou literaturu, tomuto hnoji se vyhněte obloukem. Dávám pět záporných (rudých) hvězd, což bohužel nejde, musím dát alespoň jednu standardní, což podmínkou, aby tento koment mohl být odeslán.

Diskurs 04. 10. 2021
Je škoda, že Catman takhle nevybíravě a nepřátelsky napadá osobu, kterou označuje za soudruha. Dovolím si pochybovat o tom, že by slušný a vzdělaný pan Ing. Oldřich Jurman nějakého takového nestoudného soudruha mohl mít. Možná ale, že Catman pouze netuší, jako nejspíš mnoho jiných skutečností, že toto označení není nějakým komunistickým vynálezem a že se takto například oslovoval Enrico se svými spolužáky už v De Amicisově Srdci vydaném nějakých pětatřicet let před tím, než v první Československé republice KSČ vůbec vznikla.
Olin Jurman hledal pro své knihy fakta především v archiváliích a je škoda, že Catman ve svém komentáři neuvádí ani jediný příklad Jurmanem v knize uvedené nepravdy či nepřesnosti a omezuje se jenom na hulvátství a sprostotu. Budiž tedy v jeho prospěch skutečně pochválena demokracie. Možná také stojí za zmínku, že se pan Jurman v této své knize dosti zevrubně věnuje i dění kolem Charty 77 a že ti, kteří je ve zralém věku zažili a něco o něm vědí, což rovněž nejspíš Catman nebude, vůbec nepochybují, že není zdaleka od věci hledat pravdu i na ruském velvyslanectví či ještě lépe v archivech STB a KGB. Naštěstí ještě žije poměrně dost neznámých hrdinů, kteří byli před listopadem 1989 skutečně v drsných podmínkách vězněni a týráni, o nichž a jejich osudech máme díky panu Jurmanovi a jemu podobným i přes brutální mediální cenzuru šanci se vůbec dozvědět. Nevěřím tomu, že by se právě s těmito lidmi Catman mohl nebo chtěl někdy setkat.
Knihu, o níž je tu psáno, mohu každému vřele doporučit. Je ovšem skutečně poněkud toxická. Pro nevzdělané hloupé ovce především...

Nahlásit chybu u této knihy

Nahlásit chybu u této knihy