Arthur C. Clarke byl anglicky píšící spisovatel, inženýr a vědec. Protože neměl možnost studovat, odstěhoval se v roce 1936 ze svého rodiště do Londýna a začal pracovat na ministerstvu školství, později vstoupil do Britské meziplanetární společnosti přičemž začal také publikovat své první články. Psaní se věnoval už od svého mládí. Když přišla druhá světová válka, působil Arthur u britského královského letectva jako instruktor a technik radarové jednotky. Po válce, v roce 1945 publikoval v časopise Wireless World článek, ve kterém předpověděl přenos radiových a televizních signálů do celého světa. O dvě desítky let později se stala jeho predikce skutečně reálnou. Od roku 1946 prodával své povídky do různých sci-fi časopisů a po válce začal také vydávat svou první literaturu faktu, například knihu Meziplanetární let, díky níž se dostal do povědomí čtenářů i odborníků na kosmonautiku. Jedním z nejznámějších sci-fi románů Arthura C. Clarka je bezpochyby 2001: Vesmírná odysea. Kniha se stala předlohou stejnojmennému vědeckofantastickému filmu, a protože slavila obrovský úspěch, napsal Clarke nakonec další 3 pokračování, díky čemuž vznikla celá vesmírná série.
Arthur Charles Clarke se narodil 16. prosince 1917 ve Velké Británii, v pobřežním městě Minehead. Už od dětství se zajímal o vědu a vesmír a teprve ve svých 10 letech si svépomocí sestavil domácí teleskop, aby mohl pozorovat noční oblohu. S oblibou četl časopisy s fantastickými povídkami, díky nimž zatoužil stát se spisovatelem.
Ačkoliv se chtěl Clarke stát vynálezcem, rodinná situace mu nepřála. Tehdy totiž neměli jeho rodiče dostatek finančních prostředků na vyšší studium. K dalšímu vzdělávání se dostal až po válce a v roce 1948 získal bakalářský titul na King's College v Londýně.
„Existují dvě možnosti. Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. Obě jsou stejně děsivé.“ – Arthur Charles Clarke